W świecie kulinarnym, jak w każdej dziedzinie, odpowiedni sprzęt jest kluczowy dla osiągnięcia doskonałych rezultatów. To nie tylko umiejętności i doświadczenie kucharza, ale także jakość narzędzi, wpływa na smak przygotowywanych potraw. Rozumiemy, że na rynku dostępny jest ogrom sprzętu do gotowania i smażenia, dlatego dziś skupimy się na jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego kucharza — patelniach. Przygotowaliśmy ranking patelni, który ułatwi Ci wybór sprzętu do smażenia. Zachęcamy do wybrania propozycji dla siebie!

Najlepsze patelnie — jakie cechy powinny spełniać?

Najlepsze patelnie to te, które łączą w sobie kilka istotnych cech. Przede wszystkim powinny być trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, tak, aby zapewniały długotrwałe użytkowanie. Warto zdecydować się na sprzęt, który posiada ergonomiczną rączkę oraz wygodny dla kucharza rozmiar. Zobacz patelnie, które spełniają te wymagania, a także mają do zaoferowania o wiele więcej!

Jakie patelnie są najlepsze do smażenia? Ranking TOP 10 patelni

Zastanawiasz się, jakie patelnie są najlepsze do smażenia na klasycznych i indukcyjnych kuchenkach, a jednocześnie spełniają cechy wymienione wyżej? Poznaj 10 propozycji, które możesz wybrać do swojej kuchni!

Patelnie nieprzywierające

Patelnie nieprzywierające to jeden z lepszych wyborów dla wszystkich miłośników kuchni, którzy cenią sobie wygodę podczas przygotowywania posiłków. Główną zaletą tych patelni jest to, że przygotowywany posiłek nie przywiera do ich dna, a to wszystko dzięki specjalnym powłokom w technologii non-stick.

Patelnie do smażenia bez tłuszczu

Patelnie do smażenia bez tłuszczu to doskonała propozycja dla osób, które cenią przygotowywanie sobie zdrowych posiłków, z mniejszą ilością kalorii, a z jednoczesnym zachowaniem smaku i jakości potraw. To zdecydowanie najlepsza patelnia dla osób, ceniących sobie korzyści zdrowotne. 

Patelnie z odpinaną rączką

Cenisz sobie jakość posiłków, a zarazem wygodę smażenia i sprzątania po kulinarnych podbojach? Patelnie z odpinaną rączką są w takim razie dla Ciebie. To sprzęt, który czyści się niezwykle łatwo, a także wygodnie przechowuje go w kuchennych szafkach. To sprytny sposób do zagospodarowania małych przestrzeni.

Patelnie przeznaczone do smażenia naleśników

Jesteś fanem przygotowywania śniadań w postaci naleśników lub pancakes’ów? Tytanowa patelnia do naleśników to w takim razie must-have w Twojej kuchni. Tego rodzaju patelnia posiada obniżone brzegi, co ułatwia przygotowywanie naleśników, omletów, czy nawet jajek. To uniwersalna propozycja, dzięki której przygotujesz wiele potraw w wygodny sposób! A na jakie najlepsze patelnie na indukcję warto się zdecydować?

Najlepsze patelnie na indukcję

Patelnie na indukcję muszą spełniać jedno kluczowe wymaganie — powinny współpracować z płytą kuchenną. Modele dostępne w ofercie sklepu Patelnie Tytanowe, spełniają te wymagania, a w dodatku mają do zaoferowania wiele, wiele więcej! Patelnia WOLL Saphire 32 cm czy patelnia WOLL Saphire 28 x 28 cm to najlepsze patelnie na kuchenkę indukcyjną, które wpływają na wygodę przygotowywania posiłków, a także jakość potraw. A co z fanami kuchni azjatyckiej?

Jakie patelnie najlepsze dla miłośników kuchni azjatyckiej?

Patelnia wok to sprzęt, którego nie trzeba przedstawiać kucharzom, specjalizującym się w kuchni orientalnej. To najlepsze patelnie do smażenia, duszenia, a nawet wędzenia potraw. Patelnia wok WOLL Saphire 26 cm czy patelnia wok WOLL Diamond 26 cm to uniwersalne modele, w których można przygotować dowolne danie z kuchni azjatyckiej czy nawet wietnamskiej!


Mamy nadzieję, że nasz ranking patelni pomoże Ci w wyborze najlepszej propozycji do swojej kuchni!