Patelnie kwadratowe

Pasjonaci gotowania wiedzą, na jakie kuchenne wariacje pozwalają tego typu patelnie. Inni mogą sobie zadawać, całkiem słusznie, proste pytanie... Dlaczego patelnie kwadratowe są kwadratowe? Co zmienia taki kształt? Czy w mojej kuchni nie wystarczy jedno takie naczynie? W tej kategorii znajdziesz nie tylko ich szeroki wybór, ale i odpowiedź na to pytanie.


Co usmażymy na patelni kwadratowej?

Kwadratowe patelnie mają ten konkretny kształt, ponieważ służą do smażenia mięsa. Taki kształt pozwala na ich równomierne nagrzanie, rozprowadzenie tłuszczu i oszczędzenie miejsca. Jeśli natomiast patelnie kwadratowe mają jeszcze rodzaj wypustek przypominających ruszt, posłużą do grillowania potraw. Podobne ukształtowanie powierzchni patelni pozwoli na odprowadzenie nadmiaru tłuszczu i przygotowanie potraw bardziej przyjaznych zdrowiu.

Patelnie kwadratowe w sklepie patelnie-tytanowe.pl

W sklepie patelnie-tytanowe.pl mamy zarówno patelnie kwadratowe o gładkiej powierzchni, jak i patelnie do grillowania. Na tych pierwszych można ewentualnie przygotować inne niż mięso potrawy (np. gołąbki), na drugich - zdecydowanie nie. Produkty z naszego asortymentu to projekty marki WOLL. Część z nich należy do systemu click-by-click, co w praktyce oznacza, że mają odpinane rączki pozwalające na oszczędzanie miejsca w szafkach. Każda patelnia kwadratowa posiada pokrywkę, dzięki której potrawy można dusić. Częste i intensywne smażenie ułatwiają też nienagrzewające się rączki.

Zachęcamy do zakupów, a przede wszystkim życzymy udanych kuchennych wariacji!

Aktywne filtry