Patelnia WOK

Profesjonalne patelnie wok

Smakoszom orientalnych potraw tego sprzętu nie trzeba przedstawiać. Każdy miłośnik kuchni azjatyckiej na pewno nie raz słyszał o tradycyjnym naczyniu zwanym wokiem. Tytanowe patelnie wok są niezbędnym elementem wyposażenia w przypadku przygotowywania dań kuchni chińskiej, ale też japońskiej, tajskiej czy wietnamskiej. Rozkoszuj się w orientalnych smakach!


Czym charakteryzuje się patelnia wok?

Patelnia wok gwarantuje znakomite warunki do przyrządzania orientalnych potraw azjatyckich. Dzięki temu naczyniu możesz samodzielnie stworzyć wyszukane kompozycje smakowe. Wok tytanowy jest solidny, masywny i głęboki. Jej specjalny kształt sprawia, że wszystkie wrzucone do niej składniki smażą się równomiernie. Profesjonalne patelnie wok cechują się również tym, że są dosyć uniwersalnymi naczyniami, gdyż można w nich nie tylko smażyć, ale też dusić, wędzić oraz gotować różnego rodzaju potrawy. Co można przygotować w patelni wok?

Wybór dań z woka jest ogromny. Na tej głębokiej patelni można przygotować azjatyckie specjały takie jak kaczka lub kurczak z warzywami, makaron z wieprzowiną, a nawet aromatyczną i pożywną zupę z kawałkami mięsa, kapustą pekińską, suszonymi grzybami mun i makaronem mie. Gotowanie na woku jest proste, gdyż używamy tylko jednego naczynia, ale wymaga zachowania odpowiedniej kolejności łączenia składników. Jeśli planujemy potrawę mięsną, zawsze zaczynamy od podsmażenia mięsa, które później ściągamy z patelni i zastępujemy warzywami. Mięso łączymy z warzywami, dopiero gdy warzywa już zmiękną. Podczas smażenia warzyw na tytanowym woku, należy pamiętać, aby zacząć od tych najtwardszych i stopniowo dodawać pozostałe. Wszystko regularnie mieszamy.

Patelnie wok na gaz i indukcje

Lubisz szukać inspiracji w kuchniach świata i chcesz wyposażyć swoją kuchnię w profesjonalne naczynie do przyrządzania orientalnych potraw? Zapoznaj się z naszym szerokim asortymentem, który uwzględnia właśnie woki, czyli głębokie patelnie, typowe dla potraw kuchni azjatyckiej. Przyrządzaj dania dalekiego wschodu w profesjonalny i wygodny sposób! W naszej ofercie znajdziesz patelnie wok na indukcje oraz wok na gaz, wykonane w nowoczesnej technologii non-stick (ze szlachetną powłoką nieprzywierającą), ale posiadające wszelkie właściwości zgodne z klasycznym prototypem naczynia.

Sprawdź także nasze patelnie non-stick, patelnie na płytę indukcyjną, patelnie beztłuszczowe i inne!

Aktywne filtry