Rodzaje patelni

Rodzaje patelni - jakie znajdziecie w ofercie WOLL?

0 komentarze

W swojej kuch każdy z nas posiada wiele garnków, służących nam do przygotowania przeróżnych potraw. Jednym z najczęściej używanych jest patelnia. Mimo, że każdy ją posiada, nie każdy wie, jak wiele różnych rodzajów patelni możemy wyróżnić. Każdy z nich służy do czegoś zupełnie innego - jeżeli więc zamierzasz kupić nową patelnię - koniecznie zastanów się, do czego będzie Ci ona potrzebna i zainwestuj w odpowiednio dobrane do swoich potrzeb egzemplarze - gwarantujemy, że naprawdę warto! 

Rodzaje patelni ze względu na przeznaczenie

Patelnia wok

Jeżeli jesteś miłośnikiem przygotowania dań z sosem, duszonego mięsa czy chińszczyzny - patelnia wok to absolutny must have w Twojej kuchni! To duża patelnia z bardzo wysokim brzegiem - kształtem przypomina misę. Dzięki temu możesz bez obaw energicznie mieszać w niej przygotowywane potrawy, bez ryzyka rozlania ich poza patelnią. Ten rodzaj patelni świetnie sprawdzi się też w przygotowywaniu większych ilości jedzenia dla całej rodziny. Smażenie na takiej patelni nie wymaga dużej ilości tłuszczu, dzięki czemu przygotowane na woka posiłki są znacznie zdrowsze. 

Pamiętaj, że niezbędna do woka jest pokrywka! 

Rodzaje patelni WOL

Patelnia do naleśników

To patelnia, którą każdy miłośnik naleśników powinien posiadać w swojej kuchni! Jest ona bardzo rozpoznawalna - charakteryzuje się niskimi krawędziami bocznymi w porównaniu do tradycyjnych wariantów tego naczynia. Ma to na celu ułatwienie nam wlewania na patelnię ciasta, a także obracanie smażonych na niej naleśników. Patelnie do naleśników możesz też z powodzeniem używać do podgrzewania tortilli! 

Rodzaje patelni

Patelnia grillowa

Patelnie grillowe są świetną alternatywą dla tradycyjnego grilla węglowego, a nawet dla grilla elektrycznego. Zajmują one znacznie mniej miejsca niż tego typu urządzenia elektryczne, a z ich użyciem możesz przygotowywać grillowane posiłki nawet zimą. Patelnie rodzaju grillowego mają bardzo grube dno, dzięki któremu ciepło równomiernie rozchodzi się po całej powierzchni naczynia. Charakteryzują się też karbowaną powierzchnią. Ich dużą zaletą jest to, że nie musisz na nich używać tak dużej ilości tłuszczu do smażenia, jak w przypadku płaskich patelni - dzięki zagłębieniom w powłoce patelni składniki są dobrze obrabiane, pozostają więc smaczne i zdrowsze.

Różne rodzaje patelni

Patelnie z odpinaną rączką

Staramy się, aby wszystkie oferowane przez nas modele patelni były jak najbardziej przystosowane do oczekiwań i wymagań naszych klientów. W ten sposób powstały właśnie patelnie z odpinaną rączką. Jest to rozwiązanie dla wszystkich właścicieli małych kuchni, a także dla tych, którzy cenią sobie porządek w kuchni. Dzięki odpinanej rączce patelnia zajmuje znacznie mniej miejsca, możesz schować ją do każdej szafki. Co niezwykle ważne, patelnie z odpinanymi rączkami zostały tak zaprojektowane, aby były bezpieczne w użytkowaniu i nie odpinały się podczas przenoszenia naczynia. Możesz więc korzystać z nich bez obaw o poparzenie czy upuszczenie przygotowywanej w niej potrawy!  

Patelnie do smażenia bez tłuszczu

Jeśli starasz się jeść zdrowo, koniecznie zadbaj o patelnie do smażenia bez tłuszczu - dzięki niej przygotujesz swoje ulubione potrawy bez kropli zbędnego tłuszczu! Dzięki specjalnej powłoce nie musisz się martwic, że coś się przypali lub przywrze do dna. Jakości WOLL możesz tutaj zaufać. :) 

Rodzaje patelni ze względu na rodzaj kuchenki jaki używamy

Przeznaczenie czy rodzaj potrawy jaki gotujemy, to jednak nie jedyne kryterium przy wyborze patelni. Bardzo ważne jest to, jakiej kuchenki używamy. Nie każdą patelnię (czy garnek) możesz używać na patelni indukcyjnej. Warto to wiedzieć - źle dobierając naczynia możesz albo zepsuć kuchenkę, albo po prostu nie będzie Ci ona działać. Dlatego w naszej ofercie znajdziecie patelnie indukcyjne - na kuchenkę indukcyjną - oraz patelnie nieindukcyjne, czyli te, które sprawdzą się na zwykłych płytach elektrycznych lub kuchenkach gazowych. 

Mamy nadzieję, że przedstawiliśmy Wam ciekawie naszą ofertę - to oczywiście nie wszystko, co znajdziecie w naszym sklepie! :) Zapraszamy do przeglądnięcia całego menu - na pewno wybierzecie patelnię dla siebie!

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Polecane przepisy

Kategorie