WOLL Iron

Garnki to jedno z podstawowych, obowiązkowych elementów wyposażenia kuchni. Jeżeli szukasz niemieckich garnków żeliwnych, które pozwolą Ci na przygotowanie perfekcyjnych potraw - trafiłeś w dobre miejsce! Nasze naczynia żeliwne kumulują w sobie ciepło, tworząc wewnątrz idealną temperaturę. Równomiernie rozgrzane naczynie jest więc bezkonkurencyjną opcją na przygotowanie najlepszych dań!


Zalety naszych żeliwnych naczyń kuchennych

Przede wszystkim żeliwne naczynia kuchenne mogą służyć Ci przez całe lata, ponieważ są wykonane z bardzo trwałego materiału - wystarczy o nie odpowiednio dbać i regularnie je konserwować. Drugą, równie ważną zaletą, na którą zwracają uwagę osoby decydujące się na ten zakup jest to, że naczynia te równomiernie przewodzą ciepło w swoim wnętrzu, działając na zasadzie podobnej do termoobiegu w piekarniku. Ma to oczywiście bezpośredni wpływ na gotowane w nich potrawy, które są dokładnie podgrzewane, nawet przy minimalnym ogniu. Dzięki temu mamy możliwość przygotowania potraw zdrowszych, z mniejszym ubytkiem wartości odżywczych. W garnku żeliwnym można też przygotowywać potrawy całkowicie beztłuszczowe lub z minimalną jego ilością - podobnie jak w przypadku patelni do smażenia bez tłuszczu. Poza tym, co istotne naczynia kuchenne żeliwne mogą być używane na wszystkich rodzajach kuchenek gazowych i indukcyjnych. Możesz też używać ich do zapiekania w piekarniku (do temperatury 250 st. C.). Garnki tego typu bardzo długo utrzymują ciepło, dzięki czemu potrawy w nich przygotowane również nie stygną zbyt szybko. 

Niemieckie garnki żeliwne

Nasze żeliwne garnki są pokryte czarną, matową emalią, dzięki której przyrządzane w nich potrawy zawsze delikatnie się rumienią. Powłoka ta jest też nieprzywierająca, co oznacza, że nie tylko możesz gotować w nich beztłuszczowo, ale też to, że prościej je wyczyścisz i zużyjesz w tym celu mniej detergentów. Możesz też spokojnie myć je w zmywarce. Garnki posiadają specjalnie opracowane pokrywy, które zapewniają perfekcyjną cyrkulację pary wodnej, która spływa z powrotem do jedzenia, zwracając mu wszystkie składniki mineralne. Zostały również wyposażone w nakładki na uchwyty, które umożliwiają bezpieczne przenoszenia naczynia - a same uchwyty są wykonane ze stali nierdzewnej. Są więc funkcjonalne, praktyczne, a na dodatek wyglądają bardzo atrakcyjne! Doceń staranne, ręczne wykonanie oraz doskonałą, niemiecką jakość. Do garnków żeliwnych możesz dopasować akcesoria kuchenne marki WOLL, takie jak łopatki, szpatułki, czy łyżki cedzakowe. W ofercie znajdziesz również garnki tytanowe.

Aktywne filtry