Patelnie i garnki na prezent na parapetówke

Czy patelnie lub garnki to dobry prezent na parapetówke?

Czy patelnie lub garnki to dobry prezent na parapetówkę?

Są dwie przełomowe chwile w życiu każdego człowieka – kiedy smaży swoją pierwszą jajecznicę i kiedy wprowadza się do nowego mieszkania. Co prawda nie ma zwyczaju specjalnego celebrowania tego pierwszego wydarzenia (a szkoda), ale utarło się, że przy okazji przeprowadzki „na swoje” świeżo upieczony właściciel urządza przyjęcie. A wszyscy jego znajomi zaczynają zachodzić w głowę, zastanawiając się, jaki prezent na parapetówkę wybrać. Czy patelnia na prezent to dobry pomysł? A garnek? Zaraz Ci udowodnię, że tak!

Patelnie i garnki na prezent

Singiel w nowym domu

Kup singlowi głęboką patelnię 24 cm na prezent, a zorganizujesz mu całe wyposażenie kuchni. Jeśli singiel czy singielka uwielbia gotować, z pewnością doceni ten pomysł, bo będzie wiedzieć, że na głębokiej patelni przygotuje każde danie, jakie sobie wymarzy. Najlepiej wybierz patelnię z odpinaną rączką – żeby można ją było włożyć do piekarnika. Twój przyjaciel singiel będzie wniebowzięty i przy najbliższej okazji zaprosi Cię na omlet dutch baby. Nie pożałujesz!

A co, jeśli masz pewność, że Twój znajomy nie jada w domu obiadów? Możesz wtedy wybrać dla niego małą patelnię, na której przygotuje mistrzowską jajecznicę albo podsmaży grzanki. Nie będzie korzystał z całego arsenału garnków, ale dobrą jajecznicą przecież nie pogardzi.

Młode małżeństwo się wprowadza!

Kiedy zastanawiasz się nad prezentem na parapetówkę dla młodych małżonków, pamiętaj, że oni niedawno wzięli ślub! A ślub to prezenty. Mają już pewnie trzy czajniki, dwa komplety sztućców i pełno ściereczek kuchennych. Być może nawet dostali zestaw garnków albo robota kuchennego. Czy wobec tego warto w ogóle myśleć o garnkach na prezent dla nich? Oczywiście!

Rozejrzyj się za garnkami i patelniami, które są nietypowe, innowacyjne, niecodzienne. Doskonałą patelnią na prezent na parapetówkę dla młodej pary będzie WOK. Na pewno go docenią w czasie długich wieczorów z Netflixem, kiedy będą podgryzać domowe sushi i jeszcze ciepły stir-fry prosto z domowego WOK-a. Jeśli młodzi wprowadzili się do bloku, możesz sprawić im patelnię grillową. Na balkonie grilla nie rozpalą, a dobry stek w towarzystwie zimnego piwa to doskonały pomysł na lato. Możesz mieć pewność, że na degustację zaproszą i Ciebie!

Patelnie na prezent i garnki na prezent

Parapetówka u dużej rodziny

To jest dopiero wyzwanie! Dużej rodzinie najbardziej przydałaby się na parapetówkę zapasowa zmywarka albo suszarka na pranie, albo jeszcze lepiej – ktoś, kto się tym zmywaniem i praniem zajmie. Zdaje się jednak, że takiego prezentu dać swoim przyjaciołom nie możesz, zafunduj im więc sprzęt kuchenny, który sprawi, że spędzą przy garnkach mniej czasu niż zwykle, a i tak wszyscy się najedzą.

Pamiętaj, że w rodzinie wielodzietnej nie ma czegoś takiego jak za duży garnek czy za duża patelnia. Nigdy nie ma też zbyt wiele akcesoriów kuchennych, bo zawsze któryś jest w użyciu albo się właśnie myje. Możesz więc mieć pewność, że naprawdę duży garnek, najlepiej z wkładem do gotowania na parze, to dobry wybór jako prezent na parapetówkę. Zdecyduj się na taki, w którym będzie się dało ugotować rosół i mieć nadzieję, że coś zostanie na drugi dzień. A jeśli chcesz zyskać sobie dozgonną wdzięczność wielodzietnych przyjaciół, kup im na parapetówkę garnek z hermetycznym zamknięciem, który pozwala na szybkie niskociśnieniowe gotowanie, z minimalną ilością tłuszczu i zachowaniem wartości odżywczych. Widzisz już ten błysk w oku, który się pojawi, gdy go dostaną?

Garnki na parapetówkę? Patelnie na prezent? Oczywiście!

Myślę, że już wiesz, co wybrać jako prezent na parapetówkę dla swoich znajomych. Minęły czasy, kiedy ofiarowanie sprzętów kuchennych uchodziło za obciach. Gotowanie jest w modzie, a garnki i patelnie są teraz tak precyzyjnie wykonane, że tworzą naprawdę estetyczny prezent.

Zachwyć swoich przyjaciół tytanową patelnią, która waży ponad 2 kilogramy. Zadziw ich garnkiem do gotowania niskociśnieniowego. Dodaj, że ich nowa patelnia tytanowa ma 25 lat gwarancji na zachowanie płaskiego dna. A potem korzystaj, kiedy będą Cię do siebie zapraszać i serwować idealnie przyrządzone dania ze swoich nowych patelni i garnków, które dostali od Ciebie na parapetówkę. To się naprawdę opłaca!

 

Polecane przepisy

Kategorie